Choď na obsah Choď na menu
 


Pozdrav z Karlsruhe III.

16. 5. 2010

OSEMFINÁLE:

MFK DUBNICA – TSG 1899 Hoffenheim (Nemecko)

1:4   (0:1)   gól: Maťo Šulek

Chlapci veľmi túžili postúpiť do štvrťfinále, perfektne sa pripravili fyzicky aj psychicky, vlasy si nafarbili na modro :), ale s nemeckou mládežníckou špičkou dokázali držať ako tak krok len prvý polčas. Súper bol jednoznačne lepší, nakoniec sa stal finalistom turnaja, a taký výkon ako proti nám nepodal ani vo finále. Za svoj výkon sa chalani nemuseli hanbiť, pretože sa veľmi toho naučili a videli svoje nedostatky.

 

SKUPINA O UMIESTNENIE:

MFK DUBNICA – HB Koge (Dánsko)

1:0   gól: Milan Kvocera

Po neúspešnom osemfinále nás ešte čakali tri zápasy o umiestnenie a hneď v tom prvom si chalani vylepšili náladu výhrou nad ďalším medzinárodným súperom. Tento zápas naviac hrali hlavne chlapci z lavičky a aj z tohto pohľadu je výsledok potešiteľný.

 

MFK DUBNICA – FC Augsburg (Nemeckou)

0:1

Augsburg, ktorý nehral osemfinále, mal o gól viac síl a tak možno preto zaslúžene vyhral. Bol to už náš ôsmy zápas na turnaji a sily už pomaly ubúdali. Hrali všetci, nešlo už vôbec o výsledok. Už sa len načerpávali skúsenosti.

 

MFK DUBNICA – Frankfurt FV (Nemeckou)

0:0

Chalani zakončili turnaj bezgólovou remízou a tak skončili v skupine o umiestnenie na 2.mieste. Organizátor nezverejňoval ihneď presné poradie, za výkon dostali chalani pamätný diplom s ich fotkou.

 

RESUMÉ...

Vyhodnotenie turnaja prináleží trénerom. My, rodičia, hodnotíme turnaj jednoznačne pozitívne. Toľko, čo sa chalani naučili za 2 hracie dni, im nedá ani mesiac tréningu. Kvalitní súperi, vynikajúca organizácia, nádherný športový areál s minimálne desiatimi futbalovými ihriskami. A medzi tým všetkým sa nestratili chlapci zo slovenskej "Dubniče" (tak nás totiž Nemci volali). Chalani určite získali novú motiváciu do ďalšej práce a už len vďaka tomu treba hodnotiť turnaj úspešne.

Na záver chcem poďakovať chlapcom, ktorí na tento turnaj náš tím posilnili. Milan Kvocera z Púchova a Martin Šulek z Trenčíne. Boli ste nesmiernym prínosom pre tím na ihrisku a taktiež ste veľkou mierou zapadli do jednoliateho kolektívu. Ďakujeme!

P.S. Nespomenul som ešte jednu zložku, a to vodičov od pána Chorváta z CHORVÁT BUS. S takými vodičmi je radosť cestovať.

Tak, a je čas na rozmýšľanie, kam sa pozrieme o rok...:)

R.K.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vyhodnotenie

(romans, 19. 5. 2010 21:40)

Velmi sa chcem poďakovať chlapcom, rodičom a sponzorom za to,že sme sa mohli zúčastniť tohto skvelého turnaja. Chlapci odviedli to,čo je v ich silách a za to im patrí velká vďaka. Tento turnaj bol velkou školou pre nich a dúfam,že nazbierané skúsenosti využijú pre ich budúci športový rast. Ešte raz ďakujem všetkým.

straty - nálezy

(ruksak, 16. 5. 2010 15:22)

Dobrý deň, dnes, po príchode z Karlsruhe, zostal v Dubnici na zemi žltý menžestrový ruksak.
Bližšie info: 0905193676